Nowa Strona

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20 - GODZINA 9.00


ZAKOŃCZENIE ROKU W KLASACH I-III

Na zakończenie roku same przyjemności, ciężko pracowaliśmy przez cały rok a więc należy Nam się odrobina wytchnienia. W ostatnim dniu poszliśmy na lody i zrobiliśmy na zielonej trawce piknik zajadając się pizzą. Dzieci taką szkołę uwielbiają…

zdjęcia

18 czerwca 2019 roku WIZYTA W SUROWEJ W PODZIĘKOWANIU DLA DZIELNEGO KONIA –BOHATERA NASZEGO FESTYNU

W podziękowaniu Naszemu bohaterowi, który Nas woził na festynie zawieźliśmy jabłka i marchewki- przy okazji nakarmiliśmy króliki i nacieszyliśmy nimi oko- radość była wielka 

zdjęcia

FESTYN RODZINNY 

7 czerwca 2019 roku w godzinach 10.30 – 15.00 w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach odbył się Festyn Rodzinny. Impreza została przeprowadzona w plenerze.
W przygotowania aktywnie włączyła się cała społeczność Ośrodka: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy biura i obsługi oraz rodzice... więcej

zdjęcia cz.1       zdjęcia cz.2

06 czerwca 2019 roku HAPPENING „Zdrowi od uzależnień”
Kolorowy korowód przeszedł przez ulice miasta z pięknymi i mądrymi hasłami. Również i MY wzięliśmy w nim udział pod kierunkiem Pani Małgosi.

zdjęcia

03 czerwca 2019 roku -WYCIECZKA PARK NENUFAR –KOŚCIAN
Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, przeżyliśmy wspaniałą przygodę odbyliśmy podróż dookoła świata, od gorących piasków Sahary, po niespokojne wody oceanów!
W Parku dmuchawców i trampolin Nasze dzieci wyskakały się do woli a pogoda była jak na prawdziwej Saharze więc później mieliśmy okazję schłodzić się przy fontannach- z czego dzieci ochoczo skorzystały.
Oczywiście niezapomniane były chwile podczas spływu tratwą oraz płynąc przez Jurassic Tunel gdzie czekały na Nas przerażające, ogromne dinozaury
Poza tym odwiedziliśmy Wioskę Indiańską gdzie pod okiem wodza plemienia mogliśmy strzelać z łuku i odpocząć na hamaku w cieniu drzew.
Starsi uczestnicy nie ominęli wykopalisk archeologicznych w strefie Egiptu i piramid gdzie mogli wczuć się w archeologa i odkopać szczątki dinozaura. Na końcu czekał na Nas pyszny obiad i deser- nie taki zwyczajny – podczas obiadu poznaliśmy zasady savoir vivre przy stole.
Przeżyliśmy wspaniałe chwile!!!

zdjęcia

TABLICZKA MNOŻENIA

Apel podsumowujący Dzień Tabliczki Mnożenia, Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia, Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować oraz działania uczniów zmierzające do zdobywania kolejnych certyfikatów z kodowania. Były dyplomy za Mistrza Tabliczki Mnożenia, indywidualne za najlepsze wyniki w Turnieju Tabliczki Mnożenia oraz za największe postępy w nauce tabliczki mnożenia Najlepsza klasą w turnieju, który trwał siedem miesięcy, okazała się klasa Va, drugie miejsce klasa 8, a trzecie klasa 6. Uczniowie co miesiąc rozwiązywali ten sam test interaktywny. Młodsi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w "Tygodniu z technologią" , a uczniowie starsi certyfikaty za ukończenie pierwszego stopnia kursu kodowania. Uczniowie klasy szóstej dyplomy za konkurs i wygranej dla Ośrodka maty do kodowania. W przyszłym roku zachęcamy do zabawy i nauki z nami Bawimy się i uczymy, kodujmy i programujmy

zdjęcia

31 maja 2019 roku DZIEŃ PATRONA KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

Z okazji Dnia Patrona, w naszym Ośrodku został wystawiony spektakl muzyczno- teatralny pt.,, Jacek i Placek-czyli praca popłaca,,. Uczniowie wcielali się w rolę bohaterów K. Makuszyńskiego, mimów, motyli. Były ekspresyjne tańce, wywiady. Przygotowania do przedstawienia były doskonałą okazją do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, uczyły wrażliwości, wyrażania uczuć, wspomagały spontaniczną aktywność uczniów, doskonaliły umiejętność współpracy w grupie. Spektakl dostarczył wiele pozytywnych emocji, zarówno aktorom jak i widowni.

zdjęcia

28 maja 2019 roku DAWNE ZAWODY
Piękne prezentacje przygotowane przez każdą z klas. Wszystkie klasy pięknie przedstawiły dawne zawody- poznaliśmy zawód krzykacza, cyrulika a także przybliżyliśmy wiele innych już zapomnianych przez Nasze młode pokolenie zawodów. Prowadzenie Pani Ewa – BRAWO!!!

zdjęcia

23 maja 2019 roku WYJŚCIE DO TEATRU
Spotkania z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia. Klasy młodsze oglądały przedstawienie "Pszczółka Maja" , klasy starsze "Mitologa i legendy Słowian".

zdjęcia

14 maja 2019 roku kl.3 gimnazjum w ramach projektu "Trzymaj formę – wizyta u pielęgniarki" uczestniczyła w zajęciach kreatywnych z pielęgniarka szkolną. Uczniowie samodzielnie liczyli swój wskaźnik BMI i poszerzali wiedzę o wpływ odżywiania na zdrowie człowieka.

09 maja 2019 roku odbyły się warsztaty kulinarne wg. projektu "Trzymaj formę" pt. Zdrowo jemy - zdrowo żyjemy.                                                                                                               Kl VIII i 3 gimnazjum robiły zdrową pizze i soki warzywno - owocowe. Organizatorzy :V. Franczak, J. Hojda, E. Kuberska i L. Wantola.

zdjęcia

IV PRZERWA NA CZYTANIE!!!
IV PRZERWA NA CZYTANIE to ogólnopolska akcja w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Nasi uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do tej akcji. Czytaliśmy w większej grupie, ale najlepsze nastąpiło potem. Uczniowie sami na przerwach korzystają z naszej strefy do czytania. Na lekcjach przychodzą czytać z nauczycielami. Widać, że takie miejsce jest w szkole potrzebne. Na razie Pani Dorota obiecała, że strefa zostanie do końca maja. Korzystajcie do woli.

zdjęcia

KONKURS PLASTYCZNY „JAK MOGĘ OGRANICZYĆ PLASTIK”- rozstrzygnięty!!!
Oceniając prace jury konkursowe brało pod uwagę:
• zgodność z tematem konkursu,
• zgodność z wymogami technicznymi konkursu,
• pomysłowość oraz dobór materiałów,
• estetykę wykonania,
• siłę przekazu,
• samodzielność
Gratulujemy wszystkim, a szczególnie naszym nagrodzonym uczniom Oli, Kaludii, Maćkowi, Adamowi, Jackowi i Nikoli. Brawo !!!

30 kwietnia 2019 roku –„ SYMBOLE NARODOWE W BAŚNIACH I LEGENDACH POLSKICH”.
Legendy polskie z nauką geografii i symbolami narodowymi w tle, a wszystko w formie zabawy. Kodowanie i technologia. Klasy prezentowały swoje legendy na plakatach i w innych formach. Był smok co zrobił "bum" i morze w akwarium z Neptunem. Ciekawie i różnorodnie. Brawo !!!

zdjęcia

KONKURS –PODWÓRKO NIVEA
Uwaga !! Nasza szkoła bierze udział w konkursie Podwórko Nivea. Teren już przygotowany ! Można tez głosować przez aplikację w telefonie. Podwórko Talentów Nivea.
Tu załóż konto https://podworko.nivea.pl/uzytkownik/logowanie
Prosimy codziennie o głosy wszystkich przyjaciół Naszej szkoły. Im więcej głosów tym większa szansa na wygraną. Prosimy o wsparcie Nasze dzieciaki czekają na tak wspaniały plac zabaw.


08 kwietnia 2019 roku – EKOSZKOŁA MARSZÓW
Byliśmy na wycieczce w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów- zwiedziliśmy zakład, zobaczyliśmy jaką drogę pokonują odpady, w jaki sposób segreguje się je oraz dowiedzieliśmy się czego należy unikać podczas segregacji.
Na koniec uczestniczyliśmy w Wielkanocnych warsztatach recyklingu , na których powstały piękne zajączki i kurczaczki .
Po wizycie w ZZO z pewnością będziemy segregować śmieci

zdjęcia

5 kwietnia 2019 roku - ”WARZYWA - CZY JE ZNACIE, CZY JE JECIE”
Kolejny sukces Wiolety, która reprezentowała nasz Ośrodek w konkursie ,,Warzywa - czy je znacie, czy je jecie" organizowany przez ZSOiT w Żarach. Konkurs obejmował część teoretyczną - quiz wiedzy o warzywach oraz cześć praktyczną - konkurs kulinarny „Smaczne strączki -lunchbox”. W rywalizacji pomiędzy 9 szkołami z powiatu żarskiego zajęliśmy III miejsce . Brawo !!! Gratulacje!!!

zdjęcia

3 kwietnia 2019 roku - „MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNI-HOKA”
Zabawa była wspaniała, postawa sportowa i mnóstwo pozytywnych emocji. BRAWO WY!!!

zdjęcia

31 marca 2019 roku - „ OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY KUCHARSKIEJ W RADOMIU”
Nasi uczniowie wywalczyli pierwsze miejsce dla Ośrodka.
Indywidualnie Wioletta 1 miejsce- BRAWO!!!
Bartek 2 miejsc- BRAWO!!!
Patrycja 4 miejsce. Brawo, brawo !! Gratulacje dla wszystkich uczestników!

zdjęcia

22 marca 2019 roku „DIABLIKI” w ŻAGANIU – 75 ROCZNICA WIELKIEJ UCIECZKI.

XI Rajd Harcerski "Wielka Ucieczka" w Żaganiu. Ponad 300 uczestników w tym harcerze z naszej drużyny "Diabliki". Super zabawa, tradycyjnie grochówka na obiad. Na pamiątkę uczestnicy otrzymali koszulki upamiętniające Wielką Ucieczkę

zdjęcia

21 marca 2019 roku FESTIWAL NAUKOWY. 

Wykrywanie skrobi, obserwacje mikroskopowe bakterii, sprawdzanie odczynu pH, pisanie listu sokiem z cytryny, poznanie budowy i zasada działania silnika elektrycznego, obwodu ze źródłem zasilania i żarówkami, urządzenia do ogrzewania, elektromagnesów oraz możliwości wykorzystania automatyki w urządzeniach, obserwacja i wykonywanie różnych doświadczeń związanych z ciśnieniem, wodą czy iluzjami optycznymi pod czujnym okiem starszych kolegów , pani Violetty, pana Leszka i pani Kasi to tylko kilka ciekawych zdarzeń z Festiwalu Nauki, który odbył się 21. 03. 2019 roku.

zdjęcia

12 marca 2019 roku -XVII Targi Edukacyjne. 

Wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych, na których zaprezentowaliśmy nasza ofertę edukacyjną.

zdjęcia

01 marca 2019 roku – TŁUSTY CZWARTEK.

Uczniowie klas najmłodszych żegnali karnawał w tłusty czwartek. Na zakończenie karnawału były tańce, śpiewy no i oczywiście pączki. Było pyszne W całej szkole zjedzono wiele pączków. Również uczniowie klas zawodowych częstowali faworkami własnego wypieku. Dziękujemy

zdjęcia

27 lutego 2019 roku-ZDROWO I SMACZNIE.

Chłopcy z klasy III b najpierw napisali przepis, a następnie według niego samodzielnie przygotowali zdrową sałatkę jabłkowo-marchewkową. Nauka przez działanie a także przyjemne i smaczne zajęcie

zdjęcia

23 lutego 2019 roku –DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z INNOWACJĄ PEDAGOGICZNĄ.

Mąka ziemniaczana ma różne zastosowania kulinarne. My jednak wykorzystaliśmy ją do eksperymentów, które uwielbiamy. Zrobiliśmy ciecz nieniutonowską, przy której mieliśmy mnóstwo frajdy. Powstały też gniotki, które każde dziecko uwielbia.

zdjęcia

W ramach cyklicznych zajęć w ramach innowacji znowu małe hokus-pokus. Zabawy z powietrzem i nauka przez działanie oraz obserwację.

zdjęcia

22 lutego 2019 roku – WALENTYNKOWY DZIEŃ c.d

U Nas Walentynki trwają i trwają, bo to bardzo przyjemny dzień. Walentynkowy kiermasz organizował Zespół E edukacyjno- Terapeutyczny z Panią Anetą i Panią Izą. Na kiermaszu można było kupić kartki, ciasteczka, herbatkę z naparem miłosnym, pyszne żelki. Miłośnie, pachnąco i smacznie.

zdjęcia

21 lutego 2019 roku – ZBIÓRKA HARCERSKA.

Na Naszej kolejnej zbiórce poznawaliśmy treści Prawa Harcerskiego, były elementy musztry, pląsy tj. „ Niedźwiadek” , „Czterech małych murzynków” oraz pieśni harcerskie.

zdjęcia

KODUJEMY I PROGRAMUJEMY W NASZEJ SZKOLE.

Kodowanie i programowanie to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, współpraca, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy. Tak działaliśmy od września na każdym etapie edukacyjnym. Na komputerach, na macie, na papierze. Podejmowaliśmy wyzwania, wykonywaliśmy zadania, otrzymaliśmy certyfikaty i nagrody !! Zdobywamy wiele nowych wiadomości z różnych dziedzin. Towarzyszą nam małe robociki, ozoboty. W drugim semestrze przystąpiliśmy do III edycji programu Uczymy Dzieci Programować. 

zdjęcia

CYMBERGAJ W SZKOLE!!!

CYMBERGAJ wielkie ŁAŁ - to niespodzianka od rodziców naszych uczniów. Rada Rodziców podjęła decyzję o zakupie stołu do gry cymbergaj. Stół został zakupiony dzięki pieniądzom zgromadzonym na koncie rady rodziców w tym środkom z kiermaszu świątecznego. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacają składki na Radę Rodziców oraz tym, którzy pracowali przy przygotowaniach i zasilili kiermasz świąteczny. Jest gra, jest zabawa , są emocje !!!

zdjęcia

14 luty 2019 roku 

WALENTYNKI Tego dnia w Naszym Ośrodku wszystko i wszyscy byli przepełnieni miłością – u maluchów były słodkie serduszka, a u starszych ozoboty wyruszyły w miłosną podróż. Zespół Edukacyjno Terapeutyczny przygotowywał piękne kartki w ramach innowacji, odbył się Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego no i żeby tradycji stało się zadość nie mogło zabraknąć Poczty Walentynkowej. Wspaniale, że celebrujemy to święto, bo każda okazja do wyrażania uczuć i sympatii jest bardzo przyjemna i miła dla każdego.

zdjęcia

05 lutego 2019 roku- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpieczneg Internetu pod hasłem "Działajmy razem" . W tym roku z podziałem na dwie grupy. Klasy I-III tworzyły sieć internetową z kłębka wełny i na trasie dla ozobota rysując swoje komputery. Rozszyfrowywały też hasła dotyczące bezpieczeństwa w internecie.
Rozkodowały kubeczkami obrazek na macie i wysłuchały piosenkę Necia o danych osobowych.
Uczniowie klas starszych wykonywali kolejne misje z Sieciakami poznając zagadnienia związane z bezpieczeństwem w internecie. Grali w grę "bezpiecznie tu i tam". Podsumowane działań dla wszystkich to: kilka filmów, dyskusja nad dobrymi i złymi stronami internetu, w jaki sposób wykorzystujemy internet oraz jakie mamy alternatywy spędzania wolnego czasu. Na koniec gry quizizz i flipquiz.

zdjęcia

ZESPÓŁ EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNY
W naszym Ośrodku funkcjonuje zespół klasowy ZET- Zespół Edukacyjno- Terapeutyczny.
Uczniowie :Adrian, Leszek, Oskar, Wojtek biorą udział w ciekawych zajęciach dzięki, którym rozwijają i kształtują samodzielność. Przygotowują się do realizacji zadań życia codziennego, integrują się ze środowiskiem i przygotowują do podejmowania różnych ról społecznych. Biorą aktywny udział w imprezach szkolnych, konkursach i występach artystycznych na terenach Ośrodka.

zdjęcia

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „TERAPIA SMAKIEM”
Uczniowie z Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego realizują innowację pedagogiczną „Terapia smakiem- spotkania ze sztuką kulinarno-cukierniczą”.
Pierwsza odsłona innowacji „Terapii smakiem” nastąpiła gdy uczniowie uczcili 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowali pierniczki z symbolami narodowymi. 

Prezentacja świątecznych wyrobów – kolejna odsłona innowacji.
W świątecznym nastroju uczniowie ZET prezentowali wyroby przygotowane na szkolnej pracowni cukierniczej. Serwowali między innymi aromatyczną, świąteczną herbatkę. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było smacznie, pięknie. Zapach herbaty przyciągał kolejne osoby, które ochoczo próbowały, smakowały, delektowały się zaproponowanymi wyrobami. 

zdjęcia 

1 lutego 2019 roku- DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Aby okazać miłość oraz pokazać jak bardzo są dla Nas ważni klasa I-II a zaprosiła Babcie i Dziadków na występ oraz słodki poczęstunek. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza wzruszenia na widok ich ukochanych wnuków.

zdjęcia 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

 „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej” Klasy I-III w ramach innowacji pedagogicznej przeprowadzali wzbudzające wiele emocji doświadczenia z ogniem. Uczniowie dowiedzieli się czym oprócz wody możemy jeszcze gasić ogień a także co jest potrzebne oprócz zapałek aby ogień mógł płonąć.

zdjęcia

Kreatywnie i inaczej niż w tradycyjny i przewidywalny sposób wykorzystaliśmy pastę do zębów oraz folię spożywczą- powstały piękne pejzaże zimowe. Nasze zmysły zostały pobudzone a wyobraźnia zaczęła intensywnie pracować.

zdjęcia

STYCZEŃ- ZIMA W OŚRODKU

W tym roku nie było wiele okazji, aby pobawić się na śniegu. A więc gdy spadł śnieg –WF musiał odbyć się na dworze i obowiązkowo musieliśmy ulepić bałwana. Powstało mnóstwo śnieżnych przyjaciół Dookoła było biało i zimowo- piękna jest zima w Ośrodku. 

zdjęcia

11 stycznia 2019 roku - BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 11 stycznia odbył się Bal Karnawałowy, na który zaprosiliśmy przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach. Zabawa była bardzo udana , wszystkie dzieci przyszły na Bal w pięknych przebraniach- odwiedziły Nas królewny, spiderman , wróżki, diabeł, pirat i jeszcze mnóstwo innych znakomitych gości. Tańczyliśmy przy kaczuchach i innych tańcach integracyjnych. Były nagrody za konkursy, za najpiękniejsze przebranie i oczywiście nagroda dla Księcia i Księżniczki Balu oraz Króla i Królowej Balu. Wszystkie dzieci przyniosły słodki poczęstunek a więc mogliśmy po wyczerpującej zabawie skorzystać z kawiarenki, którą obsługiwała Tajemnicza Postać w masce oraz klown- było kolorowo, wesoło i radośnie!!! 

zdjęcia

21 grudnia 2018 roku – HARCERSKA WIGILIA

Tego dnia zostało uroczyście przekazane Betlejemskie Światełko Pokoju wszystkim drużynom z powiatu żarskiego m.in. naszej drużynie „Diablików” ZE Specjalnego Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach oraz całej społeczności. Harcerze podzielili się światełkiem pokoju oraz życzyli wszystkim pięknych świąt Bożego Narodzenia

zdjęcia

21 grudnia 2018 roku – JASEŁKA

W czwartkowe popołudnie 20 grudnia 2018 roku w specjalnym Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach zostały wystawione Bożonarodzeniowe Jasełka. Już od rana trwały próby, a szkoła wypełniła się ślicznymi aniołkami, przystojnymi pastuszkami i królami. W organizację imprezy włączyli się z wielki zaangażowaniem nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście Ks.. Krzysztof Kwaśnik oraz reprezentacja Nadleśnictwa. Wszyscy zasiedli wygodnie przed sceną i po krótkim powitaniu przenieśli się w świat magii świąt. Zapanowała miła i ciepła atmosfera. Jasełka rozpoczęła piękna piosenka „Zwiastowanie”. Aktorzy przypomnieli Nam historię narodzin Jezusa. Był śpiew, taniec, gra na instrumentach.
Piękne stroje, scenografia, umiejętności taneczne uczennic -aniołów wpłynęły na to , że to był dzień niesamowitych wrażeń, emocji i wzruszeń. Występ zakończył się zaśpiewaniem/ przemiganiem piosenki świątecznej „Świeć gwiazdeczko”
Po występie rodzice, goście, nauczyciele,dzieci spotkali się przy wigilijnym stole, dzielili opłatkiem i składali sobie życzenia.

zdjęcia

19 grudnia 2018 roku - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Przedszkolaki z grupy integracyjnej brały udział w warsztatach świątecznych w Naszym Ośrodku. Podczas spotkania Pani Ela pokazała dzieciom jak zrobić pyszny lukier, natomiast Pani Jola jak wykonać ozdoby z masy cukrowej, którymi przedszkolaki ozdabiały pierniczki. Na koniec były życzenia i upominki.

zdjęcia

07 grudnia 2018 roku -KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W OŚRODKU

Ośrodkowy Kiermasz Świąteczny przyciągał zapachem oraz pięknymi dekoracjami. Ciasta, ciasteczka przygotowali Nasi zdolni cukiernicy oraz ich Panie. A piękne dekoracje powstały przy udziale uczniów, rodziców i nauczycieli. Kolędy oraz elf, który Nam towarzyszył wprowadzili Nas w piękną atmosferę świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali a także towarzyszyli Nam podczas kiermaszu.

zdjęcia

10 grudnia 2018 roku -MIKOŁAJKI Z FALUBAZEM

Po raz kolejny Falubaz, Moto Myszka i Piotr Protasiewicz zorganizowali Nam falubazowe Mikołajki. Rozdali Nam oraz Naszym zaprzyjaźnionym warsztatom, świetlicy oraz stowarzyszeniom 200 świątecznych paczek. Przy tej okazji odwiedzili Nas również Bartłomiej Kubiak- Naczelnik Wydziału Edukacji, Małgorzata Issel – Wicestarosta Powiatu Żarskiego oraz Mariusz Popłaski- Przewodniczący Rady Miasta w Żarach a także mały Bohater- 6 letni Bartek, który za pieniądze, które otrzymał na urodziny kupił 2 taczki karmy dla zwierząt ze schroniska. Dziękujemy FALUBAZOWI jesteście niesamowici. Z całego serca mówimy DZIĘKUJĘ!!!!

zdjęcia

29 listopada 2018 - ZBIÓRKA HARCERSKA „DIABLIKI”

Zbiórka harcerska Ośrodkowej drużyny „Diabliki”. Nasi harcerze bardzo chętnie przychodzą na nasze zbiórki, kierują się harcerskimi zasadami, niosą sobie braterską pomoc, są wobec siebie serdeczni i pomocni. Idee braterstwa, służby i pracy nad sobą przyświecają harcerskim działaniom na co dzień.

zdjęcia

CHWILA WSPOMNIENIA- MIKOŁAJKI 2017

-tak szybko rośniemy… Było to tak niedawno a My już tak się zmieniliśmy. 

(filmik na Naszym Facebooku)


MIKOŁAJKI NA ŻARSKIM RATUSZU

Nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami i Dyrekcją wystąpili na Żarskiej scenie. Zaśpiewaliśmy i zamigaliśmy świąteczną piosenkę Arki Noego „Świeć gwiazdeczko świeć” a także przekazaliśmy w języku migowym życzenia Bożonarodzeniowe. Pięknie i kolorowo zaprezentowaliśmy się na scenie. 

zdjęcia

MIKOŁAJKI W KLASACH I-III

Może zdarzało Nam się czasami psocić, ale Mikołaj chyba Nam wybaczył. Odwiedził Nas w szkole podarował słodkości oraz bilety do kina. Zrobił Nam wspaniałą niespodziankę- obiecaliśmy Mikołajowi, że będziemy grzeczni;)

zdjęcia

ANDRZEJKI 2018

W szkole odbyły się Andrzejki: było lanie wosku, wróżenie z imion i wiele innych zabaw. Rodzice zapewnili pyszny poczęstunek a nauczyciele wspaniałą zabawę.

zdjęcia

SPORT 100 LAT TEMU

15.XI.2018 roku odbyła się zabawa pt.”BRUNECI kontra BLONDYNI”, która miała nam przybliżyć historię sportu. Gry, zabawy oraz fantastyczni prowadzący rozbawili Nas do łez. Super impreza.

zdjęcia

POLA NADZIEI

Aby wspomóc Hospicjum św. Alberta w Żarach przeprowadziliśmy w szkole sprzedaż cebulek kwiatowych. Pieniążki zebrane ze sprzedaży przekazaliśmy na rzecz Hospicjum a cebulki żonkili posadziliśmy niedaleko miejsca apelowego w Ośrodku. Będzie pięknie.

zdjęcia

29 listopada X edycja GÓRY GROSZA

Uczniowie, nauczyciele naszej szkoły włączyli się jak co roku do akcji. Góra Grosza ma na celu wspomóc dzieci, które przebywają w domach dziecka bądź w rodzinach zastępczych. Efektem tej akcji jest uświadomienie, że każdy grosz, każda pomoc może pomóc wielu osobom. 1 grosz = wielka pomoc. POMAGAMY!!!

zdjęcia

"Dzień Misia"

26 listopada z okazji „DNIA MISIA” spotkaliśmy się z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach. Była super zabawa poznaliśmy historię niedźwiedzia Wojtka, był pyszny, słodki poczęstunek oraz wiele zabaw, które pozwoliły Nam się lepiej poznać.

zdjęcia

 „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej”

Tym razem w ramach projektu „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej”- maluchy robiły SLIME – było przy tym mnóstwo dobrej zabawy i efekt w postaci kolorowego, rozciągliwego SLIME do zabawy. 

zdjęcia

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK

Zdobyliśmy nagrody i dyplomy. Gratulujemy. 

zdjęcia

CZEKOLADOWY AUTOBUS- pyszna atrakcja

Uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Mistrza Cukiernika. Na zakończenie każdy otrzymał własnoręcznie zrobioną czekoladę i dyplom Mistrza Czekolady” 

zdjęcia

100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

9 listopada wraz z całą Polską z okazji 100 –lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI zaśpiewaliśmy Hymn Polski a oprócz tego były występy, wystawa historyczna oraz „Festiwal Smaków w Barwach Narodowych” 

zdjęcia

IX Festiwal Piosenki Harcerskiej 

23 października 2018 roku Ośrodkowa Drużyna Harcerska „DIABLIKI” wzięła udział w IX FESTIWALU PIOSENKI HARCERSKIEJ, który odbył się w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu.

zdjęcia

Zbiórka sprzętu sportowego

Nasi nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadzili akcję zbiórki sprzętu sportowego. Otrzymaliśmy mnóstwo sprzętu, na którym będziemy mogli dbać o nasze zdrowie i kondycję. 

zdjęcia

BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY

9 listopada podczas spotkania ze Strażą Miejską i Policją dowiedzieliśmy się jak być bezpiecznym w domu i na ulicy.

zdjęcia

7 listopada 2018 odbyło się „SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM” 

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się na czym polega praca ratownika, uczyliśmy się prawidłowo resuscytować i obejrzeliśmy wspaniały ambulans. 

zdjęcia

Akcja „ŚWIATEŁKO PAMIĘCI” 

W Ośrodku przeprowadziliśmy zbiórkę zniczy i świec, które 1 listopada zapłonęły na polskich cmentarzach we Lwowie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

zdjęcia

PRACOWNIA GASTRONOMICZNA 

Smakołyki i cuda kulinarne powstają na zajęciach praktycznych. Palce lizać.

zdjęcia

6-21 Code Week – czyli Europejski Tydzień Kodowania

W naszej szkole wiele się dzieje. Kodujemy i programujemy na macie i komputerach. Pani Beata nasza matematyczka bardzo aktywnie uczestniczy w realizowanych zadaniach- idą w ruch ozoboty, kubeczki i kody QR.

zdjęcia

Autochodzik

Klasy I i III biorą udział w programie „Autochodzik”, który ma na celu nauczenie prawidłowych postaw, zachowań na drodze. Autochodzik prowadzi Ośrodek Szkolenia Kierowców „Partner” Izabela Niekało. Dziękujemy pani Izie.

zdjęcia

14 października Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu została doceniona praca każdego Nauczyciela, Wychowawcy oraz pracowników administracji i obsługi. Odbyła się Gala Rozdania Belfrów, były statuetki, czerwony dywan i towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji oraz wzruszeń.

zdjęcia

01 października Ogólnopolskie Ważenia Plecaków

My też ważyliśmy plecaki naszych uczniów. Okazało się, że oprócz książek i zeszytów znajdowało się tam mnóstwo innych, zbędnych rzeczy, które obciążają kręgosłup.

zdjęcia

16.10.2018 Obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 

Tego dnia również i My biliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki takim akcjom nasi uczniowie nabywają umiejętności, mają większą świadomość a także nie boją się podejmować akcję ratowniczą. Brawo WY.

zdjęcia

Innowacja Pedagogiczna „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej” 

W ramach projektu prowadzone są eksperymenty I takie pojawiły się w klasach I i III. Trochę octu i sody i wulkan gotowy!!!

zdjęcia

Akcja BohaterON

Aby upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wzięliśmy udział w akcji BohaterON i wysłaliśmy kartki do Bohaterów Powstania.

zdjęcia

28 września wzięliśmy udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

Przepytani zostali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja jak i pracownicy administracyjni. Najlepsi otrzymali Certyfikat. GRATULUJEMY.

zdjęcia

W dniu 24 września odbył się również Dzień Integracji 

Jak sama nazwa wskazuję spędziliśmy go wspólnie. Odbyła się wycieczka do Zielonego Lasu, spotkaliśmy się z leśniczym, byliśmy na wieży widokowej a na koniec po wyczerpującym spacerze czekały na nas pieczone kiełbaski.

zdjęcia

24 września odbyło się Uroczyste Pasowanie na Uczniów Klas Pierwszych szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej.

Życzymy samych sukcesów oraz abyście dobrze czuli się w murach naszej szkoły.

zdjęcia

LOK w roku 2018/2019 

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną przynależącą do koła LOK w Żarach na strzelnicę.

zdjęcia

Straż w szkole???

Nie obawiaj się to tylko ćwiczenia w szkole.

zdjęcia

15 września 2018 roku odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki

W naszej szkole powstały kreatywne kropkowe prace. Nasza kropkowa pomysłowość rozwija się z roku na rok.

zdjęcia

08 września 2018 odbyło się „Narodowe Czytanie”

Czytaliśmy i migaliśmy Stefana Żeromskiego „ Przedwiośnie”. Dopisała kadra pedagogiczna, uczniowie oraz nasi znakomici goście, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania. Piękna słoneczna pogoda uprzyjemniła Nam czas.

zdjęcia

Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować”

ODWSM również bierze udział. Na czele z Panią Beatą Kowal oraz nauczycielkami z edukacji wczesnoszkolnej Panią Agnieszką Szymczak, Panią Anną Bilińską-Nowak, Panią Aliną Kopala uczymy dzieci podstaw programowania przez doświadczenie i zabawę. Co jakiś czas będziemy obserwować co nowego u nich słychać.

zdjęcia

3 września 2018 rok -Inauguracja Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019

W Ośrodku wielkie zmiany pożegnaliśmy dotychczasowego Dyrektora Pana Janusza Stasiaka, który był z Nami ponad 20 lat a powitaliśmy nową Panią Dyrektor Barbarę Sulikowską. Odwiedzili Nas goście ze Starostwa Powiatowego, którzy życzyli uczniom, nauczycielom i nowej Pani Dyrektor wytrwałości i sukcesów.

zdjęcia