Innowacja Pedagogiczna

INNOWCJA PEDAGOGICZNA - SPRAWOZDANIE

link do sprawozdania

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „TERAPIA SMAKIEM”
Uczniowie z Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego realizują innowację pedagogiczną „Terapia smakiem- spotkania ze sztuką kulinarno-cukierniczą”.
Pierwsza odsłona innowacji „Terapii smakiem” nastąpiła gdy uczniowie uczcili 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowali pierniczki z symbolami narodowymi. 

Prezentacja świątecznych wyrobów – kolejna odsłona innowacji.
W świątecznym nastroju uczniowie ZET prezentowali wyroby przygotowane na szkolnej pracowni cukierniczej. Serwowali między innymi aromatyczną, świąteczną herbatkę. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było smacznie, pięknie. Zapach herbaty przyciągał kolejne osoby, które ochoczo próbowały, smakowały, delektowały się zaproponowanymi wyrobami. 

zdjęcia 


INNOWACJA PEDAGOGICZNA

 „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej” Klasy I-III w ramach innowacji pedagogicznej przeprowadzali wzbudzające wiele emocji doświadczenia z ogniem. Uczniowie dowiedzieli się czym oprócz wody możemy jeszcze gasić ogień a także co jest potrzebne oprócz zapałek aby ogień mógł płonąć.

zdjęcia

Kreatywnie i inaczej niż w tradycyjny i przewidywalny sposób wykorzystaliśmy pastę do zębów oraz folię spożywczą- powstały piękne pejzaże zimowe. Nasze zmysły zostały pobudzone a wyobraźnia zaczęła intensywnie pracować.

zdjęcia


 „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej”

Tym razem w ramach projektu „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej”- maluchy robiły SLIME – było przy tym mnóstwo dobrej zabawy i efekt w postaci kolorowego, rozciągliwego SLIME do zabawy. 

zdjęcia


Innowacja Pedagogiczna „Kreatywna Głowa i sprawne ręce dzięki temu możesz więcej” 

W ramach projektu prowadzone są eksperymenty I takie pojawiły się w klasach I i III. Trochę octu i sody i wulkan gotowy!!!

zdjęcia